Robotická automatizace procesů (RPA) je použití technologie, která umožňuje ve firmách konfigurovat pomocí počítačového software „robota“, který umí zachytávat a interpretovat informace z existujících aplikací a inteligentně na ně reagovat formou komunikace s ostatními digitálními systémy a lidmi.

Stejně jako průmyslové roboty mění zpracovatelský průmysl tím, že zvyšují produkci i kvalitu, obchodní roboti jsou revoluční způsob, jakým uvažovat o a správě podnikových procesů, podpůrných procesů, pracovních procesů a back-office práci. Poskytují dramatické zlepšení v přesnosti a zvýšení produktivity při zpracování transakcí. Příklady jejich využití se dozvíte na stránce www.businessrobots.cz.

RPA není automatizace procesů založená na pravidlech, kterou znáte z workflow, jež posouvají data nebo dokumenty od jednoho člověka k druhému. RPA přidává inteligenci, která dokáže zohlednit i faktory, jako jsou emoce, kterou může robot použít pro personifikovanou odpověď nebo obchodní nabídku. Díky strojovému učení pak tyto své schopnosti stále zdokonaluje. Vývoj můžete vidět na následující grafice:

Příčinou vzestupu zájmu o RPA je pokrok v oblasti softwaru a umělé inteligence, díky kterému má automatizace vyhlídky na zvládnutí úloh s vyšší hodnotou více než kdykoliv předtím.

Úspora nákladů

Růst kvality

Růst produktivity

Bezpečnost dat a zacházení s nimi

Vvždy dostatečné kapacity

Rychlá implementace a návratnost investic

Jsme členem:

Děkujeme, že nás doporučujete
Email this to someone
email
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin